גרעין עודד ודרור

שבוע הדמוקרטיה

שבוע הדמוקרטיה הינו יריית הפתיחה של תהליך הדמוקרטיזציה שמתפתח בתנועה. בשבוע זה תעבור כל קבוצה, ובעצם כל הקן יעסוק בדמוקרטיה, מנקודות מבט וחוויה שונות.

שבוע הדמוקרטיה יחול ביום ראשון ה- 2/11/1013 ויסתיים ביום חמישי ה- 6/11/1013

מסע ציונות - נספחים לפעולת גיל תיכון בנושא ציונות

ישיבות צוות ופעולות גיל תיכון

ישיבות הצוות מהוות את הקשר הרציף שיש לנו עם צוות ההדרכה שלנו. המדריכים
והפעילים יכולים לקבל המון מישיבת צוות טובה – הן ברמה התוכנית, והן ברמה החברתית.
חלקה השני של החוברת מכיל ארבע פעולות לגיל תיכון שאינו בהכרח צוות ההדרכה. פעולות אלו
מיועדות לכל שכבת גיל תיכון שביישוב. מטרת פעולות אלה הינה ליצור קבוצת גיל תיכון, קבוצת שווים,
בעבור בני הנוער ביישוב – בין אם הם לוקחים חלק בצוות ההדרכה, ובין אם לאו.

יחיד בקבוצה

משמעות שם החודש הוא המקום של היחיד בקבוצתו , מושגים חשובים לחודש זה , קבוצה, קבוצה תנועתית, זהות אישית, סינרגיה, אובייקטיבי, סובייקטיבי ואינדבידואל (לכל אלו מצורפות הגדרות

הנחייה

כתנועת נוער תפקידנו לאתגר את עולם המבוגרים ולפעול למען חברה
טובה וצודקת יותר, תפקיד זה מוטל על כל אחד ואחת מכם כמובילי
הקן ומנהיגי הנוער. כאן תוכלו למצאו את כל הכלים הדרושים לכם למימוש ההצלחה שלכם

תהליך ט'

חשיבות תהליך הטרומפעילים הוא לא רק בהשפעתו על החניך שלוקח בו חלק. כחלק מהתכנון קדימה, איכות התהליך תשפיע על איכות צוות ההדרכה העתידי ביישוב, באזור ובתנועה וגם על איכות החניך והמדריך בתנועה במעגלים עתידיים מתרחבים.
אנו ממליצים להשקיע מחשבה עמוקה לפני תחילת התהליך בעיקר בשאלה אילו ערכים אנו רוצים להטמיע בצוות ההדרכה העתידי שלנו ולהקפיד שערכים אלו ילוו כל שלב בתהליך.

מערך בנושא גזענות וזכויות אדם

המערך בנוי משלוש פעולות בנושא גזענות וזכויות אדם, כאשר אורכה של כל פעולה הוא שעה. בכל פעולה יחשפו החניכים לתכנים אחרים, כאשר הפעולה הראשנה, הפותחת את המערך נותנת את ההגדרות הבסיסיות למושגים הרלוונטיים בנושא. פעולה האחרונה מחברת בין מושג הגזענות למושג זכויות האדם.
לאורך כל המערך החניך ייחשף וירגיש על עצמו, עד כמה שניתן, את השפעות הגזכנות ושלילת זכויות האדם הבסיסיות - לא דרך עשיית המעשה האסור, אלא דרך הבנה אמיתית של ההשלכות של הגזענות ושל שלילת זכויות האדם. שלילת, או אי התייחסות ומימוש, זכויות האדם הבסיסיות, משמעה גזענות.
נושא זכויות האדם קשור בקשר ישיר לנושא הגזענות, שכן, הגזענות אינה מונעת, או מתחשבת בזכויות האדם הבסיסיות. לאורך המערך, יתקיים עיסוק, ביחד עם החניכים, על מהי גזענות? כיצד מגיעים לפעול בדרך גזענית? מה הקשר בין גזענות לזכויות אדם? ושאלות מהותיות נוספות.
דרונט בניית אתרים