חודש ציונות

החודשים מאי עד אוגוסט מיועדים לעיסוק בנושא הציונות. בחודשים אלו נערכים החגים הלאומיים - ימי הזיכרון ויום העצמאות, כמו כן החופש הגדול מביא עימו הזדמנות חינוכיות סביב מחנות הקיץ.

מטרות חודשי ציונות:

1. הבנת המושג ציונות בהקשר ההיסטורי: המושג ציונות, מקורו בהקשר ההיסטורי.  המטרה הראשונה סביב נושא זה היא הבנת המושג בהקשרו ההיסטורי. הבנה וחשיפה לאירועים שונים בהיסטוריה של עם ישראל הקשורים בציונות, אישים ומושגים שונים. למידת הנושא ועיסוק בו תיעשה בעיקר סביב הדגשת ימי הזיכרון, יום העצמאות ויום ירושלים, החלים בחודשי ציונות בתוכנית ההדרכה.

2. בחינת ביטויי הציונות כיום: בשלב השני, לאחר שהבנו את המושג בהקשרו ההיסטורי, אנו פונים לעיסוק מעמיק יותר בשאלת הציונות. הדגש במטרה השניה מתמקד סביב השאלה - מהי ציונות כיום? מהם ביטוייה, והאם היא בכלל קיימת? במטרה זו ישנה התמקדות בפן האישי ובדיקה אישית של השאלה - האם אני ציוני? אם כן, במה באה הציונות לידי ביטוי אצלי?

3. התעסקות והתלבטות בציונות כערך - דרך נושא נבחר: המטרה השלישית מובילה אותנו אל נושאי מחנות הקיץ. בכל גיל מתעסקים בנושא "ציוני" אחר, שהוא נושא מחנה הקיץ. זוהי הזדמנות להבין את מושג הציונות דרך התעסקות לעומק בנושא ספציפי כגון: התישבות, פלמ"ח, בעקבות לוחמים ועוד. בכל נושא אנו מתעסקים בתקופה, באוירה, ובערכים מהתקופה הרלוונטיים גם כיום.

במסמך המצורף מפורטים דגשים ערכיים וחינוכיים לכל שכבת גיל.

חוברות ציונות לפי שכבות! חדש!!

"קראתי פעם לציונות אידיאל אין סופי, ואני מאמין באמת כי גם לאחר השגת ארצנו, ארץ ישראל לא תחדל מלהיות אידיאל. כי בציונות כפי שאני מבין אותה, כלולה לא רק השאיפה לכברת ארץ מובטחת כחוק בשביל עמנו האומלל, אלא גם השאיפה לשלמות מוסרית ורוחנית."
בנימין זאב הרצל

מטרות ודגשים לחודש ציונות

פעולת ציונות

משחק מונופול ענק שהגיע אלינו ממועצה איזורית דרום השרון

יחידת ציונות לגיל תיכון

נשלח ע"H מועצה איזורית ערבה תיכונה

חוברת ציונות - ערבה 2010

"בין מלחמה לשלום"

ערב לשכבה ח', כהכנה למחנה בעקבות לוחמים.
המערך הועבר אלינו ע"י מורן מדבית עין יהב.

חוברת סמינר ציונות של מחוז צפון

פעילויות בנושא ציונות

ציונות במרחב הכפרי - חוברת העשרה

בחוברת מידע, סיפורים וכתבות בנושאי ציונות במרחב הכפרי.

חוברת חוץ טבע ואקולוגיה בנושא ציונות

דרונט בניית אתרים