מטרות התנועה

בוגר הרואה את האדם ואושרו כיסוד מרכזי בהוויה ומקיים אורחות חיים המבטאות אמונה זו
לכל אחד מאתנו יש רצונות, צרכים וכישרונות. אנחנו רוצים לחיות בצורה שמאפשרת לנו לחיות, לחלום, להביא את מי שאנחנו לידי ביטוי. לכל אחד מאתנו יש את הזכות להיות מאושר. עלינו לזכור שזו לא רק זכות שלנו להיות מאושרים, אלא של כל אדם ולכן אנחנו צריכים לראות שהאושר שלנו לא מונע אושר מאדם אחר. עלינו למצוא את הדרך לקיים דמוקרטיה לא כצורת שלטון אלא כתפיסה חברתית בה האדם במרכז ולא המדינה או המנהיג ולכל אחד יש מקום, קול ודרך להשפיע ולחיות.
 
בוגר בעל עמדות סוציאליסטיות ודמוקרטיות
סוציאליזם - גישה חברתית כלכלית שמבוססת על ערכים של שוויון, שיתוף, סולידריות ואחווה. מי שהמציא את זה הבין כי האדם הוא יצור חברתי. מה הרעיון? ליצור חברה שוויונית יותר, פחות פערים כלכלים בין עניים לעשירים, פחות מעמדות בתוך החברה, ולא לנצל אנשים. חלק מהתפיסה כולל זכויות עובדים, התאגדויות עובדים וקואופרטיבים- שהכוח הוא בידי הציבור, החברה ולא אנשים פרטיים.
דמוקרטיה -  צורת משטר אבל לא רק! מבוסס על ערכים של שוויון, שיתוף, זכויות אדם . בעצם כל אחד מאתנו הוא יחיד ומיוחד, הדמוקרטיה מאפשרת לכל אחד מאתנו להשמיע את דעתנו, להשפיע על המציאות, לבחור, להתארגן ביחד ללא הבדל של דת, מין וגזע. בתנועה אנחנו רוצים שניקח את החופש שהדמוקרטיה נותנת לנו ונעשה אתו דברים טובים: נתנדב בוועדות ביישוב, נשפיע על איך הסביבה שלנו נראית וננהל את התנועה בצורה שכל חניך ירגיש שיש לו מקום לדבר, להשמיע ולהשפיע.
 
בוגר הרואה במסורת ישראל מקור השראה
מסורת ישראל היא ההיסטוריה שלנו, החגים, השירים, המסורות שעוברות מדור לדור. המטרה מבקשת מאתנו שנכיר את מסורת ישראל, נכבד, ונעשה פעילות ומסורות המקיימות אותה ישירות או בצורה עקיפה.


בוגר שאחריותו האישית והטלת ספק הינם יסודות בגיבוש ובתפיסת עולמו ומימושה
אל תאמין כמו בצורה עיוורת לכל מה שאומרים לך. תחקור, תבדוק, תשאל ותברר - האם זה נכון? האם זה מתאים לך? ורק אז תגבש את דעתך. הרעיון הוא לא רק לבטל כל דבר שאומרים לנו אלא לקחת אחריות ולשנות את פני הדברים שאנחנו לא מאמינים בהם.
זה דורש מאתנו להיות ביקורתיים, לחשוב, לחקור ללמוד לשאול שאלות.
 
בוגר המבסס את קיומו החומרי, החברתי והתרבותי על עשייה אישית
תעשה, תגשים ותפעל למען עצמך ולמען החברה אל תחכה שאחרים יעשו בשבילך את העבודה. זה אומר שאנחנו יוצרים ולא רק צורכים (מכינים בעצמנו דברים ולא מצפים כל הזמן לקבל). זה אומר שאנחנו מאמינים בערך העבודה !
 
בוגר המעורב ופעיל בתהליכי שינוי חברתיים בכיוון אמונותיו ותפיסותיו
תעשה ותפעל למען מטרותיך ואמונותיך אל תשב בצד ותחכה שהדברים יקרו. אנחנו רוצים שהתנועה החניכים והבוגרים יעשו ויפעלו כדי לשנות דברים לא טובים שקורים סביבנו. הכי קל זה להסתכל על המציאות ולהגיד מה לא טוב, מה לא עובד וכו' אנחנו רוצים לא רק להסתכל אלא גם לעשות!
 
בוגר השואף להגשים עצמו במדינת ישראל ושותף בתהליכי הגנתה ובנייתה
ציונות! אנחנו רוצים לחיות בארץ הזאת, לפתח אותה, לפעול בתוכה.
הגנתה ובנייתה אומר גם יציאה לשנת שירות ולשירות משמעותי בצבא אבל לא רק - חינוך, חיזוק החברה, התנדבות ועוד.
 
בוגר השואף להגשים את עצמו במסגרת שיתופיות
להגשים זה אומר לחיות בצורה מסוימת שמביאה את הערכים והתפיסות לידי ביטוי, מסגרת שיתופית יכולה להיות קבוצה, קומונה, קהילה ביישוב. הרעיון הוא מסגרת שמאמינה בעזרה הדדית, שיתוף (לא חייב כלכלי),  מתנהלת בצורה שוויונית ודמוקרטית ועוד.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים